Raport ESG
2020

gri

Edukujemy przyszłych i obecnych przedsiębiorców oraz wspieramy MŚP

Większość firm prowadzących sprzedaż na Allegro to małe i średnie przedsiębiorstwa, reprezentujące ważną część polskiej gospodarki. Stanowią one 99,8% wszystkich aktywnych biznesów, tworzą miejsca pracy, zapewniają dochody rodzinom w całej Polsce, są płatnikami podatków i generują blisko co drugą złotówkę w PKB.

Rzecznictwo na rzecz MŚP

Doceniamy znaczenie tego sektora, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wspierać przedsiębiorczość, rozwój MŚP, jak również transformację cyfrową handlu. Docierając do szerokiego grona firm, rozumiemy ich potrzeby i oczekiwania. Pełnimy rolę rzecznika i reprezentujemy interesy tego sektora w procesach legislacyjnych. Jednocześnie edukujemy oraz przekazujemy wiedzę niezbędną do rozwoju działalności w Internecie.

Allegro jest jednym z założycieli the European Tech Alliance, któremu od trzech lat mam przyjemność przewodniczyć. Zrzeszamy fantastyczne europejskie firmy technologiczne, które swoimi sukcesami dowodzą, jak duży jest potencjał europejskiej gospodarki cyfrowej.

Magdalena Piech Head of Regulatory Affairs, Chair of EUTA
GRI
  • 102-13

Należymy do zrzeszeń i związków branżowych, w ramach których na bieżąco uczestniczymy w konsultacjach publicznych polskich i unijnych projektów aktów legislacyjnych. Reprezentujemy w nich interes naszych sprzedawców, konsumentów i szerszej rzeszy europejskich firm technologicznych. Allegro jest m.in. założycielem the European Tech Alliance i od trzech lat przewodniczy tej organizacji, działając na rzecz cyfryzacji i sprzyjającego innowacjom otoczenia prawnego. Pozostajemy w kontakcie z organami władzy publicznej takimi jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, działając na rzecz edukacji i wypracowywania najlepszych dla rynku standardów. Współpracujemy z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw i publiczną administracją gospodarczą na rzecz poprawienia sytuacji lokalnego biznesu i zapewnienia im pełnej reprezentacji.

Współpracujemy również z E-commerce Europe przez Chamber of Digital Economy [Allegro.pl], BusinessEurope w ramach Konfederacji Lewiatan [Allegro.pl] oraz Interactive Advertising Bureau Europe w ramach IAB Poland [Allegro.pl], a także członkiem SME Connect przy SME Europe przez członkostwo w ZPP.

To rządowy projekt kampanii skierowanej do MŚP posiadających sklepy stacjonarne.

Celem kampanii, prowadzonej przez Agencję Rozwoju Przemysłu, było zachęcenie przedsiębiorców do współpracy z platformami sprzedaży internetowej oraz zwiększenie świadomości na temat możliwości rozwoju własnej firmy. Partnerami są najwięksi polscy operatorzy sprzedaży on-line, w tym Allegro. Wśród współorganizatorów projektu było Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Udział w kampanii to kolejne działanie Allegro wspierające MŚP w trudnym czasie.

Czytaj więcej

Sprzedaż przez Internet jest dla wielu MŚP doskonałą okazją do rozwoju i rozszerzenia działalności.

Dlatego ważne jest, aby pomóc im zrozumieć e-commerce, oferując różnorodne niedrogie i praktyczne szkolenia, webinaria, podcasty. Nasze szkolenia, kursy i programy edukacyjne są dla wszystkich – zarówno dla tych, którzy dopiero zastanawiają się nad otwarciem sklepu na naszej platformie, jak i tych, którzy chcą go prowadzić lepiej.

Akademia Allegro

Prowadzimy pionierski program edukacyjny dla sprzedawców.

Akademia Allegro to platforma edukacyjna z bezpłatnymi kursami online. To wyjątkowe rozwiązanie zapewnia dostęp do bardzo różnorodnej oferty tematycznej kursów prowadzonych przez ekspertów wewnętrznych i zewnętrznych.

Akademia dostępna jest w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej. Można na niej skorzystać z dostępnych kursów online, zapisać się na webinar lub posłuchać podcastów. Do tej pory platformę odwiedziło ponad milion unikalnych użytkowników, zarówno klientów, jak i sprzedawców.

Kursy zawierają ponad 400 filmów z poradami ekspertów, animacji, instrukcji obsługi, artykułów, map myśli oraz wielu materiałów dodatkowych.

177
poprowadzonych webinariów
blisko
19 tysięcy
uczestników
46
ekspertów wewnętrznych zaproszonych do współpracy
5
ekspertów zewnętrznych zaproszonych do współpracy
400
materiałów edukacyjnych
50
kursów, w tym 7 w języku angielskim
ponad
962 tys.
unikalnych użytkowników
8,34
średnia ocen (na 9) kursów

Już kilka miesięcy po uruchomieniu platformy ponad połowa uczestników wystawiła Akademii ocenę 9 na 10, a średnia ocena kursów to wysokie 8. W ciągu pierwszego roku jej funkcjonowania platformę odwiedziło ponad milion sprzedających i kupujących na Allegro.

Kinga Hajducka Education and Merchant Development Leader

Spotkanie z Thierrym Bretonem

15 kwietnia 2021 na zaproszenie Komisji Europejskiej Damian Zapłata, CCO Allegro.pl wziął udział w spotkaniu wysokiego szczebla z Thierrym Bretonem, Komisarzem ds. Rynku Wewnętrznego oraz Nicolasem Schmitem Komisarzem ds. Pracy. Zaprezentował on osiągnięcia Allegro w zakresie podnoszenia kwalifikacji cyfrowych w sektorze handlu. Jako przykład naszego zaangażowania w ten temat została zaprezentowana Akademia Allegro. Nasz projekt może inspirować inne firmy w Unii Europejskiej, którym zależy na podnoszeniu kwalifikacji cyfrowych pracowników i klientów. Będziemy nadal dzielić się naszymi doświadczeniami w ramach unijnej inicjatywy Pact for Skills.

Wyniki wyszukiwania