Raport ESG
2020

Tworzymy wygodną przestrzeń dla sprzedawców

Na Allegro działa ponad 128 tys. profesjonalnych sprzedawców, z których większość to małe i średnie przedsiębiorstwa będące bardzo ważnym filarem polskiej gospodarki. Tworzą one miejsca pracy i są źródłem utrzymania dla rodzin w całej Polsce.

Allegro inwestuje w edukację sprzedawców i klientów.

Dzięki abonamentowi* sprzedawcy otrzymują dostęp do szeregu narzędzi wspierających sprzedaż na Allegro, które ułatwiają zarządzanie biznesem i zwiększają jego skuteczność.

Nasz model biznesowy działa tak, że w znacznej większości kategorii opłatę pobieramy dopiero, kiedy klient kupi przedmiot. Można więc powiedzieć, że sukces sprzedawców przekłada się bezpośrednio na nasz biznes. Chcemy, aby każdy prowadzący sprzedaż na naszej platformie – bez względu na wielkość swojego przedsiębiorstwa, kategorię działalności czy doświadczenie w e-handlu – wiedział, że Allegro jest miejscem, które jak żadne inne w Polsce daje mu szansę na biznesowe powodzenie.

* Abonament to zestaw narzędzi, które wspierają sprzedaż na Allegro. Dzięki nim sprzedawcy zwiększają swoją efektywność i przyciągają więcej klientów do twoich ofert. Poziomy abonamentu to: ekspercki, profesjonalny i podstawowy.

Poprzez ciągłe inwestycje zwiększamy szanse sprzedawców, przyciągamy nowych klientów i pomagamy jak najlepiej spełnić ich oczekiwania.

Dzięki temu kupują jeszcze chętniej i jeszcze częściej, a to przekłada się na wzrost zysków firm działających na platformie. Realizujemy szereg programów zarówno dla obecnych, jak i nowych Sprzedawców, dzięki którym mogą oni poznawać dostępne narzędzia, uczyć się zarządzania swoimi ofertami i zwiększać swoją sprzedaż. Są one dostosowane do ich segmentu, cyklu życia, aktywności na platformie itp.

W naszej strategii zrównoważonego rozwoju obszar dostaw i logistyki to przestrzeń, w której nasz wpływ może być bardzo duży. Wśród naszych inwestycji oprócz centrum logistycznego znalazły się również punkty odbioru Allegro oraz sieć zielonych automatów paczkowych. W ramach ich rozwoju, obok tak podstawowych aspektów jak bezpieczeństwo lokalizacji i bliskość klientów, bierzemy pod uwagę także względy środowiskowe oraz to, jak urządzenia komponują się z otoczeniem.

Grzegorz Czapski Corporate Development Director

Nowa usługa logistyczna

Planujemy uruchomienie nowej usługi logistycznej dla firm prowadzących sprzedaż na platformie. Usługa obejmie kompleksową obsługę zamówień - m.in. przechowywanie towarów oraz pakowanie i nadawanie przesyłek, a także obsługę zwrotów. Z naszych badań wynika, że proces realizacji zamówień jest dla sprzedawców najbardziej obciążający i czasochłonny. Przenosząc proces logistyczny do Allegro, będą mogli szybciej i efektywniej realizować zamówienia.

Nowa usługa logistyczna

Nowa usługa logistyczna ułatwi przedsiębiorcom wzrost ich biznesu - nie będą musieli inwestować w magazyny oraz ich wyposażenie, ani zatrudniać dodatkowych pracowników na okres szczytów sezonowych. Pozwoli im to skoncentrować się na pozyskiwaniu atrakcyjnych towarów oraz promowaniu ich na Allegro. Dzięki nowej usłudze, sprzedający podniosą atrakcyjność swoich ofert oraz łatwiej spełnią oczekiwania klientów w zakresie szybkiej dostawy. Zobacz więcej

Zobacz, jak łatwo rozpocząć sprzedaż na Allegro. Zobacz więcej

Wyniki wyszukiwania