Raport ESG
2020

Wspieramy edukację i rozwój kompetencji przyszłości

W Allegro zdajemy sobie sprawę, jak ogromną wagę dla przyszłości Polski i naszej gospodarki – a także naszej firmy – ma edukacja technologiczna.

Allegro Tech

Z tego powodu wiele lat temu stworzyliśmy Allegro Tech, inicjatywę, która promuje i rozpowszechnia wiedzę z obszaru technologii poprzez konferencje, meetupy i blog allegro.tech. Integrujemy środowisko IT i dzielimy się najlepszymi praktykami. Allegro Tech tworzy społeczność ponad 1000 ekspertów z dziedziny technologii, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Częścią Allegro Tech są coroczne spotkania Allegro Tech Talks. Nasi specjaliści dyskutują ze specjalistami rynku IT i opowiadają o projektach realizowanych w organizacji, największych wyzwaniach oraz wdrażanych rozwiązaniach.
1000 ekspertów z dziedziny technologii
W praktyce

Hackathony organizowane przez Allegro skierowane są przede wszystkim do studentów i osób zainteresowanych pracą u nas. Wspieramy rozwój ich kompetencji i pomagamy zdobyć doświadczenie w programowaniu pod okiem mentorów. W 2020 r. byliśmy partnerem HackYeah Online hackathon skupionym na walce z COVID-19. W listopadzie 2020 r. w ramach Gov.Tech Festival odbyło się również spotkanie Strong Women = Strong Tech - how to build career in technology sector, w którym programistki i project managerowie Allegro dzielili się wiedzą i doświadczeniem jak rozpocząć karierę w technologii i jak tworzyć różnorodne zespoły również w obszarach IT.

Szkoła Pionierów PFR

W Allegro o technologii i przedsiębiorczości wiemy prawie wszystko, a swoją wiedzą dzielimy się chętnie. Już od 2018 roku jesteśmy partnerem strategicznym nowatorskiego, intensywnego programu edukacyjnego i mentorskiego Szkoła Pionierów PFR skierowanego do młodych, początkujących przedsiębiorców w branży nowych technologii.

Celem programu jest wsparcie ludzi będących na początku swojej drogi zawodowej w tworzeniu innowacyjnych projektów, które w dalszej perspektywie mogą zostać skomercjalizowane i wejść na rynek polski, a następnie – globalny.

Od sierpnia 2019 roku Allegro.pl jest także partnerem Centralnego Domu Technologii, w ramach którego dba o edukację młodego pokolenia i przekazywanie wiedzy praktycznej. Jesteśmy partnerem ścieżki edukacyjnej “Technologia”, a nasi eksperci dzielą się wiedzą na spotkaniach i warsztatach z młodzieżą w oparciu o metodę STEAM (Science, Technology, Engineering, the Arts, Mathematics).

3 731
zgłoszeń
warsztaty w
28
obszarach tematycznych
49
godzin warsztatów stacjonarnych
150
osób ukończyło Szkołę Pionierów od 2018 r.

W 2020 roku do Szkoły Pionierów PFR zgłosiło się 3 731 osób – w dwuetapowym naborze wybrano 80 laureatów, a następnie 50 finalistów. Dla każdego z nich przygotowaliśmy trzy tygodnie intensywnych zajęć w formie hybrydowej.

Wszystkie osoby, które ukończyły Szkołę Pionierów PFR posiadają praktyczne umiejętności na styku biznesu i technologii. Ich wiedza pozwala na uzyskiwanie lepszych wyników we wszelkiego rodzaju konkursach i programach rozwojowych, a w konsekwencji – na szybsze pozyskanie sponsorów dla swoich pomysłów.

W praktyce
Mam Swoje Alle

W 2020 r. zainaugurowaliśmy Mam Swoje Alle - projekt edukacyjny Allegro w partnerstwie z Fundacją Zwolnieni z Teorii. Jego celem jest rozwijanie i promowanie kompetencji przedsiębiorczości wśród uczniów (od 12 lat), którzy dzięki zbiórkom na Allegro Lokalnie mogą zebrać fundusze na wybrany przez siebie cel społeczny.

Allegro wspiera młodych ludzi w realizacji własnego, lokalnego projektu społecznego - w tym roku będą to np. artystyczne akcje zamalowywania wulgarnych graffiti, zazielenianie swojej okolicy, organizacja treningów sportowych czy pomoc w integracji imigrantów. W tegorocznej edycji, uczniowie zbierali fundusze na wybrany przez siebie cel społeczny dzięki zbiórkom na Allegro Lokalnie.

Joanna Skowrońska Account Manager Allegro Lokalnie

Wyniki wyszukiwania