Raport ESG
2020

Angażujemy pracowników

Zaangażowanie pracowników

W Allegro działa wiele kanałów komunikacji z pracownikami, m.in. platforma społecznościowa Insite+, kanał Slack qa_allegro, gdzie pracownicy mogą zadawać pytania dotyczące strategii firmy i spraw pracowniczych, a także Allegro Home – strona z najważniejszymi dokumentami, linkami i informacjami. W 2020 r. już po raz 10. odbył się Town_Hall, czyli spotkanie wszystkich pracowników, podczas którego można było usłyszeć o strategii firmy i dowiedzieć się o nowych projektach, oraz zadać pytanie zarządowi. Sesje Q&A towarzyszyły również trzem kwartalnym spotkaniom Allegro Business Update (średnio ok. 1400 pracowników brało udział w tych spotkaniach), podczas których przedstawiane są wyniki firmy oraz najważniejsze wiadomości biznesowe. Zorganizowaliśmy też dodatkowe spotkanie z zarządem związane z wejściem Allegro na giełdę.

W Allegro bardzo dużą wagę przywiązujemy do transparentnej i regularnej komunikacji z pracownikami. Co kwartał organizujemy spotkania companyupdate, podczas których pracownicy mogą usłyszeć o strategii firmy, wynikach operacyjnych i nowych projektach.

Agnieszka Czarnecka PR Manager

Pomagamy, bo umiemy to wyjątkowy program wolontariatu pracowniczego Allegro. (...) W sumie, w 2020 roku zrealizowaliśmy dwie edycje programu i wsparliśmy 77 inicjatyw społecznych w całej Polsce, w które zaangażowało się ponad 200 pracowników Allegro.

Marta Byra Social and Charity Projects Expert

W Allegro z dumą wspieramy wolontariat naszych pracowników. Pracownicy angażują się nie tylko znane ogólnopolskie inicjatywy takie jak WOŚP czy Szlachetna Paczka, ale także w liczne lokalne działania charytatywne i edukacyjne. W 2020 roku powołaliśmy specjalny fundusz charytatywny o wartości dwóch milionów zł (2 edycje programu), którego zadaniem było wsparcie inicjatyw pracowników w walce z koronawirusem. W ramach akcji #pomagamy_bo_umiemy pracownicy Allegro wskazali organizacje i instytucje oraz zaproponowali konkretne działania, obejmujące najbardziej potrzebujących, szczególnie dotkniętych skutkami pandemii. Pomoc otrzymali m.in. seniorzy, dzieci i młodzież, osoby z niepełnosprawnościami, w kryzysie bezdomności, czy wykluczone społecznie, ale również społeczności lokalne, pacjenci, podopieczni hospicjów i domów pomocy społecznej oraz pracownicy ochrony zdrowia.

Dzięki Allegro wsparliśmy Stowarzyszenie „Pomogę bo mogę” i razem zrealizowaliśmy projekt „psycholog dla medyków”. (...) Stowarzyszenie przygotowało dla nich materiały edukacyjne oraz zorganizowało webinaria, w których omówiono psychologiczne narzędzia radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Agata Voelkel PR Officer, wolontariuszka Allegro

W dwóch edycjach akcji #pomagamy zrealizowaliśmy 77 projektów, w które zaangażowało się ponad 200  pracowników. Przyniosły one realną pomoc osobom oraz instytucjom najbardziej dotkniętym skutkami pandemii COVID-19.

W pierwszej edycji programu przekazaliśmy m.in.:

  • ponad 100 tys. sztuk sprzętu medycznego, takiego jak rękawiczki, maski, termometry, elektroniczne nianie,
  • 6 tys. posiłków dla osób starszych i personelu szpitala,
  • ponad 500 osłon na twarz dla GOPR i szpitali,
  • ponad 250 masek dla Centrum Uzależnień w Poznaniu,
  • ponad 100 laptopów i tabletów dla potrzebujących szkół i rodzin.

Na mapie wsparcia II edycji programu znalazły się zarówno duże miasta: Poznań i Warszawa oraz Łódź, Lublin, jak i mniejsze miejscowości: Augustów, Bochnia, Broniszewice, Grodzisk Mazowiecki, Komorów, Konin, Kraśniewo, Łomża, Malbork, Murowana Goślina, Nidzica, Nowy Białynin, Oborniki, Piaseczna, Puszczykowo, Radwanowice, Sekłak, Skórzewo, Tłuszcz.

Allegro-Grafiki-21_Mapa Allegro-Grafiki-21_Mapa

Wyniki wyszukiwania